Mop parowy Black&Decker FSM 1630 opinie

Dzisiaj w kąciku Perfekcyjnej Pani Domu pojawi się recenzja mopa parowego, a także moja opinia na jego temat, który używam już ponad 3 lata. W końcu przyszedł czas, żeby powiedzieć Wam trochę na jego temat, ponieważ mycie parą wodną jest tanie i ekologiczne.

Jednym ze sposobów, by zrezygnować z chemii w domu jest kupienie mopa parowego. Oszczędzamy nie tylko nasze zdrowie, ale także pieniądze.

Na mopa parowego zdecydowałam się, ponieważ sukcesywnie rezygnuję z chemii, z której korzysta się do czyszczenia. Dzięki temu produktowi zaoszczędzam nie tylko czas, ale także pieniądze, ponieważ nie muszę kupować płynów do podłóg, a także do czyszczenia dywanów. Dlaczego? Dowiecie się za chwilę.

mop parowy fsm 1630 black and decker 1440x1440

Mop parowy Black&Decker FSM 1630 może nie należy do najtańszych, ale nie warto inwestować w tańsze zamienniki, ponieważ tańsze mopy często zostawiają smugi na kafelkach. Czytałam wiele na temat modeli tych tańszych i droższych. Wybór jednak padł na sprawdzoną firmę Black&Decker.

W zestawie znajdziecie akcesoria do mopa parowego: 2 nakładki frotte prostokątne, 2 nakładki frotte trójkątne, 1 plastikową do czyszczenia dywanów, a także podkładkę, na której stawiamy mopa.

 
Model FSM 1630 posiada dwie końcówki-prostokątną i trójkątną. Prostokątna nadaje się do czyszczenia większych powierzchni, natomiast trójkątna nadaje się do trudno dostępnych miejsc.

Mopa parowego można również używać do czyszczenia dywanów. Trzeba użyć specjalnej końcówki dołączonej do zestawu.

Mop świetnie czyści, nie pozostawia smug, a dodatkowo czyszczenie dywanów to przyjemność. Włosie dywanu po wyczyszczeniu mopem jest odświeżone, przez co dywan wygląda znacznie lepiej.
black and decker trzy tryby mopowania 1440x1080
Do czyszczenia posiadamy 3 tryby: do parkietów, kafelek i linoleum. Jeśli jednak nie macie podłogi wymienionej w menu, nie martwcie się, ponieważ w instrukcji można doczytać np. który tryb użyć przy posiadaniu podłogi kamiennej lub marmurowej.
 
Dodatkowo mop posiada dodatkowy wyrzut pary, przydatny przy większych zabrudzeniach. Urządzenie posiada zbiornik na wodę, który przed użyciem mopa musimy każdorazowo napełnić. Polecam stosowanie wody filtrowanej do czyszczenia. Dzięki temu nie będzie osadzał się kamień w pojemniku na wodę.
black and decker steam mop 1440x1920
Produkt kupiłam na allegro,gdyż jest tam tańszy niż np. w niektórych sklepach stacjonarnych. Trochę żałuję, że nie zdecydowałam się na model z czyścikiem parowym (myjką parową), ale zdecydowałam po 3 latach kupić myjkę parową osobno. Dzięki temu zrezygnuję również z innych produktów chemicznych do czyszczenia. 
 
Wkrótce również i jej recenzja pojawi się na blogu. Mop parowy 2 w 1 (ta wersja się bardziej opłaca, niż kupowanie mopa i myjki ręcznej osobno).

13 Comments

 1. Vela 26 października 2015 / 17:54

  Przydałby mi się do domu! 🙂

 2. yeneferx 9 grudnia 2014 / 10:45

  A jeśli chodzi o dywany to można je nim wyczyścić czy bardziej jest to odświeżanie? Bo może jest to lepsza alternatywa niż odkurzacz piorący do którego pomału się przymierzam 😛 No chyba że trzeba będzie zaopatrzyć się w oba ;]

  • GoodForYouDP 9 grudnia 2014 / 18:10

   Raczej do odświeżenia, ewentualnie wyczyszczenia drobnych zabrudzeń.

 3. OnAlwaysTogether 8 grudnia 2014 / 19:22

  Mam mopa parowego i jestem z niego mega zadowolona 🙂 Tyle, że wydaje mi się, że w okresie zimowym wzmaga wilgoć, co sprzyja rozwojowi grzyba… Niestety … :/

  • GoodForYouDP 10 grudnia 2014 / 18:44

   Spróbuj go używać przy otwartym lub rozszczelnionym oknie.

 4. ja, Kosmeonautka 6 grudnia 2014 / 11:37

  W takim razie koniecznie daj znać jak Ci się sprawdziła ta myjka 🙂 A w ogóle to jakie jest jej zastosowanie? I jaki właściwie jest rozstrzał cenowy jeśli chodzi o takiego mopa?

  • GoodForYouDP 6 grudnia 2014 / 12:29

   Hej, ja swojego mopa i myjkę kupowałam na allegro. Ceny są różne, w zależności jaki model chciałabyś kupić (jest mop razem z myjką, takie 2 w 1). Myjką można czyścić dosłownie wszystko: okna, kuchenkę,piekarnik,blaty w kuchni,zlew, toaletę. Wszystko oprócz drewnianych elementów. Myjka ma sporo końcówek, za pomocą których można wyczyścić dosłownie wszystko. Jedyne w czym się nie sprawdziła to kabina prysznicowa, ale to dlatego, że mam twardą wodę i jednak ocet lepiej sobie radzi w jej czyszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.