Jakie szkody wyrządza kret w ogrodzie
Dom i ogród

Jakie szkody wyrządza kret w ogrodzie

Co powoduje obecność kreta w ogrodzie?

Kret jest często spotykanym szkodnikiem w ogrodach. Jego obecność może być spowodowana różnymi czynnikami, takimi jak niedostateczna pielęgnacja lub zła kontrola szkodników. Kret może być przyciągany do ogrodu przez źródła pożywienia, takie jak resztki jedzenia i odchody innych zwierząt. Może też szukać schronienia w wilgotnych miejscach, takich jak piwnice lub doliny roślinne. Jeśli kret ma dostęp do dużej ilości pożywienia i schronienia, może się tam osiedlić na stałe.

Krety mogą powodować szkody w ogrodzie poprzez usuwanie cebulek i bulw rosnących roślin oraz gryzonie i owady. Mogą też usuwać liście i gałęzie drzew, co może prowadzić do ich uschnięcia lub choroby. Ponadto krety mogą przenosić pasożyty i choroby na inne rośliny w ogrodzie, co może doprowadzić do ich zniszczenia. Aby uniknąć tych problemów, ważne jest regularne monitorowanie ogrodu pod kątem obecności kretów i podjęcie odpowiednich środków zaradczych w celu ich eliminacji.

Jakie rośliny i kwiaty są narażone na szkody spowodowane przez kreta?

Krety są jednym z najbardziej powszechnych szkodników ogrodowych, które mogą uszkadzać rośliny i kwiaty. Mogą one wyrwać młode liście, łodygi i korzenie, co może prowadzić do obumarcia roślin. Krety lubią również jeść owoce i warzywa, a także nasiona i bulwy. Wszystkie te czynniki sprawiają, że uprawiane rośliny są bardzo podatne na szkody spowodowane przez kreta.

Najczęstsze rodzaje roślin i kwiatów, które są narażone na szkody spowodowane przez kreta to: truskawki, maliny, winogrona, marchewki, buraki ćwikłowe oraz różne gatunki bylin i traw ozdobnych. Rośliny cebulowe takie jak tulipany i hiacynty również mogą ulec uszkodzeniu przez kreta. Kwiaty doniczkowe takie jak fiołki afrykańskie i stokrotki również mogą być zagrożone przez tego szkodnika.

Czy kret może zniszczyć ogrodzenie?

Kret jest małym zwierzęciem, które może być bardzo uciążliwe dla ogrodników. Kiedy kret wdostanie się do ogrodu, może on zniszczyć ogrodzenie poprzez wykopanie tuneli i nory pod ziemią. Kret może również uszkodzić fundamenty ogrodzenia, jeśli wykopuje tunele blisko nich. W skrajnych przypadkach kret może całkowicie zniszczyć ogrodzenie, jeśli jego aktywność trwa długo i jest intensywna.

Aby uniknąć takich problemów, ważne jest, aby utrzymywać swoje ogrodzenie w dobrym stanie i regularnie sprawdzać go na obecność kretów. Można to zrobić poprzez monitorowanie miejsc, gdzie krety mogą tworzyć norę lub przez poszerzanie istniejących szczelin wokół ogrodzenia. Jeśli już pojawi się problem z kretami, należy natychmiast podjąć odpowiednie środki, aby go rozwiązać.

dpblog.pl to blog ogólnotematyczny, który powstał z myślą o dostarczaniu wartościowych treści z różnych dziedzin życia. Nasza redakcja składa się z ekspertów z różnych branż, którzy łącząc wiedzę z doświadczeniem, starają się pomóc naszym czytelnikom odnosić sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *