Strona główna » Darsonval – sprawdzony sposób na trądzik

Darsonval – sprawdzony sposób na trądzik

Dostałam sporo maili i komentarzy, że większość z Was nie dostała instrukcji obsługi do Darsonvalu. Dlatego dziś przychodzę z odsieczą – przekażę Wam to, co otrzymałam od sprzedawcy, który sprzedał mi Darsonval.
 

darsonval z pelotamiDarsonval to najlepszy i sprawdzony przeze mnie sposób na trądzik. Poza tym można walczyć z jego pomocą z trądzikiem w domu.  To urządzenie jest łatwo dostępne. Można je kupić w sklepach internetowych czy na Allegro. Pierwszy zabieg darsonvalem możemy także zrobić u dobrej kosmetyczki. 

Prawidłowe stosowanie urządzenia Darsonval 

 1. Dłoń na rękojeści Darsonvala podczas zabiegów staramy się układać nisko (przy kablu zasilającym), wyższe trzymanie Darsonvalu może niepotrzebnie odbierać prądy przez naszą dłoń i zmniejszać skuteczność zabiegów.
 2. Po każdym zabiegu (wystygnięciu peloty) dezynfekujemy ją (ja do tego celu używam wodę utlenioną lub srebro koloidalne).
 3. Darsonvalem pracujemy tylko i wyłącznie na sucho, bez żadnych kosmetyków, na cerze suchej (po umyciu odczekujemy do całkowitego wyschnięcia), podobnie z włosami- muszą być one całkowicie suche.
 4. Częstotliwość stosowania uzależniona jest od wielu czynników, jednak można przyjąć że:
 • dla celów pobudzających mikrokrążenie w skórze (masaż ogólny pelotą grzybek) zabieg wykonujemy 1-2 razy w miesiącu,
 • dla zaleczenia obecnych wyprysków skórnych przez krótki okres czasu punktowo możemy stosować Darsonval co 1-2 dni
 • wszelkie kuracje na skórę głowy, antybakteryjne itd. przeprowadzamy 1-2 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni, następnie zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu

Poniżej możecie zobaczyć jak używać darsonval z pelotą ‘grzybek’.  Tę pelotę stosujemy na większe powierzchnie jaką jest m.in. buzia, plecy lub dekolt. Przy mniejszych powierzchniach stosujemy pelotę ‘łezkę’ lub pelotę do punktowego zabiegu darsonvalem. 

Szczegółowy opis zabiegów z pomocą urządzenia darsonval

1. Masaż pelotą grzybek

– dokładnie oczyszczamy skórę twarzy i czekamy do całkowitego wyschnięcia skóry. Wykonujemy masaż zataczając małe krągłe ruchy od czoła po nos, prawy polik, broda, lewy polik, nos. Powtarzamy kilkakrotnie nie zatrzymując peloty podczas zabiegu w jednym miejscu.

czas zabiegu: 5-15 minut
moc: 50-60%
2. Leczenie wyprysków pelotą grzybek lub punktową
– dokładnie oczyszczamy miejsce kuracji i czekamy do wyschnięcia. Końcówkę peloty przykładamy do miejsca kuracji na 10 s i odrywamy. Powtarzamy 2-3 razy.
moc: 40-75%
– alternatywnie przykładamy pelotę na 2-3 sekundy i odrywamy od skóry wielokrotnie (6-10 razy)
moc: 50-100%
3. Oczyszczanie i leczenie skóry głowy pelotą grzebień
– montujemy pelotę. Rozczesujemy włosy dotykając grzebieniem skóry głowy prowadząc pelotę zgodnie z kierunkiem rosnących włosów (z góry do dołu)
czas zabiegu: 5-15 minut
moc: 30-60%

6 Comments

 1. Avatar Gosienka2 16 maja 2018 / 00:21

  Darsonval jest świetny na trądzik o podłożu bakteryjnym , mocno rozszerza naczynia krwionośne. U mnie się fajnie sprawdził.
  Jednakże nie jest on polecany do cer naczyniowych, wrażliwych,trądzika różowatego Czy nerwicy naczyniowej często rumień długo się utrzymuje i warto o tym pamiętać !
  Kupowałam kiedyś w całkiem dobrej cenie, nie wiem jak jest teraz, ale warto popatrzeć 🙂

  • dpblogpl dpblogpl 16 maja 2018 / 07:30

   Ja nadal używam darsonval nie tylko na cerę, ale także włosy. Uwielbiam to urządzenie 🙂

 2. Avatar Kasia Katarzyna 13 kwietnia 2016 / 16:57

  "wszelkie kuracje na skórę głowy, antybakteryjne itd. przeprowadzamy 1-2 razy w tygodniu przez okres 4-6 tygodni, następnie zabiegi przypominające 1-2 razy w miesiącu" … Albo mi się coś poprzestawiało, albo gdzieś wyczytałam że na skorę głowy można codziennie :/ Zależy mi na tym ponieważ mam przerzedzone włosy i teraz już sama nie wiem ale też nie chcę przesadzic.

  • Avatar [email protected] 13 kwietnia 2016 / 17:03

   Nie, na skórę głowy stosujemy zgodnie z powyższym. Stosowanie codziennie nie jest wskazane, jedynie w przypadku trądziku wskazane są punktowe zabiegi max 3-4 minuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.