Szczotka zakupiona z zamierzeniem szczotkowania na sucho

W blogosferze od dłuższego czasu huczy na temat szczotkowania ciała na sucho. Z tym zamiarem zakupiłam szczotkę do masażu for you Beauty z Rossmanna.

szczotkowanie na sucho
Przy szczotkowaniu na sucho warto pamiętać, aby nie stosować wody, ani balsamu. Podobno pierwsze efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Ciało szczotkujemy od dołu do góry, w kierunku serca.
Po zastosowaniu się do reguł szczotkowania uzyskujemy jędrne ciało, a przede wszystkim pozbywamy się toksyn z organizmu oraz poprawiamy krążenie.
Przejdźmy do recenzji produktu.
Główka szczotki jest wykonana z drewna, posiada lnianą rączkę, która ma ułatwić korzystanie. Oprócz zwykłego włosia dodatkowo znajduje się kilka wypustek, przeznaczonych do dodatkowego masażu ciała.
Szczotka kosztowała ok.11 zł., jest dostępna w każdym Rossmannie.
Szkoda tylko, że szczotka jest bardzo ostra i ciężko się jej używa. Próbowałam stosować ją i na sucho i na morko, jednak dla mnie jest dalej za ostra. Nie jestem z niej zadowolona i niestety do niej nie wrócę.
Próbowałam zmiękczyć włosie poprzez zanurzenie go na chwilę w gorącej wodzie (ten sposób sprawdza się przy zbyt twardym włosiu szczoteczki  do zębów), niestety nie pomogło.
Być może to wina mojej wrażliwej i cienkiej skóry, jednak wiązałam z tą szczotką dość spore nadzieje, które niestety odeszły bardzo szybko.
W dniu dzisiejszym szczotka ląduje w koszu. Nie poddaję się jednak i szukam dla niej łagodniejszego zamiennika.

Komentarzy: 12

 1. 27 marca 2015 / 12:59

  Mam ją i szczotkuję nią ciało na sucho – dla mnie jest super 🙂

 2. 24 marca 2015 / 18:04

  Ja też na fali popularności kupiłam w Rossmannie szczotkę FYB (ale tę drugą, która ma długą rączkę do odczepiania) i choć z samej szczotki byłam bardzo zadowolona, to wraz z końcem wakacji i początkiem roku akademickiego szczotka leży w kącie. Nie umiem nastawić tego budzika o te pięć minut wcześniej 😛

  • 27 marca 2015 / 12:45

   Ja należę do rannych ptaszków i nie mam problemów ze wstawaniem,za to wieczorem zasypiam o godz.20 ;P

 3. 24 marca 2015 / 17:37

  Mam i stosuję na mokro z żelem pod prysznic. Ciało jest gładkie i miłe w dotyku. Używam ok miesiąca i widzę efekty, ale nie sądzę że tylko dzięki tej szczotce bo ostatnio intensywniej się ruszam i po kąpieli stosuję balsam Dove.

  • 27 marca 2015 / 12:46

   Super, że u Ciebie się sprawdziła.A stosowałaś ją również na sucho?

 4. 24 marca 2015 / 16:21

  ja zakupiłam szczoterczkę do twarzy i tez mocno daje!

 5. 24 marca 2015 / 16:13

  Miałam kiedyś coś podobnego,ale też się u mnie nie sprawdziło 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.