Typy urody cz.1 Kobieta Wiosna

Dziś pierwsza część obiecanej serii notek o typach urody. Na pierwszy ogień idzie wiosna.

Kobietę wiosnę cechuje skóra w odcieniach:

 • kość słoniowa
 • brzoskwiniowa
 • złoto beżowa

Często ma również różany połysk, który może być mylony z odcieniem czerwonego.Wiosenki zazwyczaj mają piegi, ale o złotawym zabarwieniu. Nie jest jednak powiedziane, że kobieta-wiosna musi koniecznie mieć piegi, gdyż bywają również takie, które mają kremową skórę bez piegów.Różowa karnacja, o której wspominałam może przechodzić również w rumieniec, który objawia się głównie pod wpływem emocji (np.podczas dużego zaskoczenia).Ten typ urody jest częsty u Europejczyków oraz Amerykanów.

Typowymi przykładami kobiet- wiosen są:

 • Paris Hilton
 • Claudia Schiffer
 • Cameron Diaz

wszystkie trzy Panie mają charakterystyczny dla wiosen ciepły odcień skóry.

Włosy

Wiosny zazwyczaj mają włosy w kolorze blond, często ciemniejące wraz z wiekiem. Wiosną może być również osoba o włosach w kolorze ciemnobrązowym, podchodzącym nawet pod kolor czarny. Podczas siwienia włosy nabierają żółtawego odcienia. Włosy ciemnobrązowe robią się srebrnobiałe.Jeśli jesteś wiosną i chcesz się zdecydować na zmianę koloru włosów- wybierz odcień z palety poniżej, dzięki temu będziesz miała 100% pewność, że kolor będzie pasować do Twojego typu urody.

kobieta wiosna paleta kolorów włosów

Oczy

Kolor oczu kobiety wiosny to zazwyczaj:

 • niebieskie (wpadające nawet w turkus czy akwamaryn)
 • zielone
 • niebieskoszare

Jeśli chodzi o odcienie są one jasne lub ciemne. Jeśli wiosna ma oczy brązowe(występują bardzo rzadko)- zazwyczaj wpadają w kolor złota lub piwa, czy są z domieszką zielonego lub złota.UstaUsta są zazwyczaj w kolorze:

 • brzoskwini
 • moreli
 • łososiowym
 • jasnego korala

Kolory dla wiosny

Opalenizna wiosen jest najczęściej w odcieniu miodowo-rudym, czy złocisto-brązowym, dlatego też wiosny powinny wybierać odcienie ciepłe, żywe i jasne, które wprowadzą wiosny w dobry nastrój.Darujcie sobie wszelkie odcienie szarości i te przygaszone, bo będziecie się w nich po prostu źle czuły (jak szare myszki).Poniżej paleta kolorów idealnych dla Was:)

paleta odcieni idealna dla kobiety wiosny

Makijaż

Przede wszystkim powinien być naturalny. Kobieta wiosna nie powinna przesadzać z makijażem. Szminka zbliżona do koloru ust, podkład w ciepłym odcieniu, róż wpadający w odcień moreli, łososiowego lub brzoskwiniowego i gotowe.Kobiety wiosny powinny unikać kredki do oczu, szczególnie czarnej (będzie w niej wyglądać zbyt poważnie). Jeśli jednak zdecydujecie się na kredkę do oczu- wybierzcie jaśniejsze odcienie. Teraz na rynku jest wiele kolorów kredek do oczu, na pewno znajdziecie coś dla siebie!:)Cienie do  powiek polecane dla tego typu urody to wszelkie brązy, brzoskwinie, turkusy, a także zielenie.

Inne typy urody:

Komentarzy: 9

 1. 13 grudnia 2012 / 12:43

  chyba jestem wiosną..ale sama nie wiem do końca..kto mi pomoże to ocenić?

  • 13 grudnia 2012 / 19:23

   Kochana bądź cierpliwa. Na koniec serii planuję małą zabawę, która pomoże Ci określić Twój typ urody:)

 2. 12 grudnia 2012 / 05:29

  Ciekawy post. Wydaje mi się, że mogę być wiosną, ale jeszcze poczekam z oceną.

 3. 11 grudnia 2012 / 22:39

  Cieszę się, że zdecydowałaś się na taką serię postów:) Chętnie poczytam coś o zimie, którą jestem:) Może dowiem się czegoś nowego:)

  • 12 grudnia 2012 / 16:01

   Zima niestety będzie na samym końcu;)cieszę się, że pomysł się spotkał z taką sympatią.

 4. 11 grudnia 2012 / 20:06

  Jestem wiosną! przeczytałam kiedyś że właśnie nie powinnam używać czarnej kredki (w moim przypadku eyelinera) dlatego postanowiłam wykończyć wszystkie czarne tusze i eyelinery jakie mam i zamienić je na rzecz brązowych i jak na razie jestem w połowie 😉
  Moja mama nawet przyznała że w brązowym obramowaniu oka wyglądam naturalniej (nie wiedziała że przerzucam się na brązy, po prostu któregoś dnia sama przyznała że wyglądam jakoś delikatniej i lepiej niż wcześniej)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.